Promoce na Karlově Univerzitě Tisk E-mail
karlova univerzita.jpg

To co je pro většinu obyvatel této země naprosto nemyslitelné, se podařilo našim uživatelům - byli promováni na Karlově Univerzitě v Praze. A jak se to stalo, to už samozřejmě víte, pokud se zajímáte o dění v Domově Důchodců Onšov. Karlova Univerzita si nás vzala pod křídlo a umožnila nám (uživatelům domova a všem zájemcům z okolí) vzdělávat se v astronomice a ve vědách, které jsou s ní úzce spojené - bylo to úžasné - kdo nezažil, nepochopí.

Samozřejmě rozhodovala účast a  zdárně napsaný test - a pak jen radost a sláva.

Naši dědečkové a babičky si to nejen odřeli ale také patřičně užili. Do Prahy přijeli ve svátečních šatech kde je čekali velmi slušní a ohleduplní organizátoři (v této zemi se to zas tak často nevidí). A pak už vlastní promoce, se vším  všudy - nic nebylo ochuzeno. Následovalo samozřemě focení a filmování - dokonce Česká televize - díky. 

A pak už s tubusem pod paží, hurá do luxusní restaurace na  skvělou krmi a slavnostní přípitek. Cink,cink,cink - ještě dlouho nám bude znít v uších - díky pánům Harmanec a Šolc - tituly nechceme vypisovat, neboť bychom popsali další dvě stránky. Fotografie z promoce naleznete ZDE .

web_PRAHA_promoce_2009_001_.jpg