Kdy co děláme Tisk E-mail
Každý den je dopoledne "Otvírání dne", orientace v čase, zpívání, cvičení, čtení z novin.
Odpoledne jsou různé aktivity a vycházky.

PONDĚLÍ - dopoledne: "Otvírání týdne" - účastní se ředitel, zástupce ředitele nebo vedoucí kuchařka, vrchní sestra, sociální pracovnice. Toto sezení nahrazuje radu obyvatel. Mohou se ho zúčastnit všichni uživatelé, kteří mají zájem. Všichni účastníci mají právo říci svůj názor a všichni jsou si rovni. Vítáme zde nové obyvatele a loučíme se s těmi, co od nás odešli, hodnotí se zde akce, které proběhly a připravujeme se na ty budoucí. Uživatelé jsou seznámeni s jídelním lístkem a mají možnost navrhnout jeho úpravy.

ÚTERÝ - dopoledne: Filmový klub - promítání našich a zahraničních filmů z DVD.
Odpoledne: Čtenářský klub - knihovnice z obecní knihovny předčítá - určeno hůře vidícím, ale poslouchají všichni zájemci. Následuje nabídka knížek se zápůjčkou zdarma.

STŘEDA - dopoledne : Sportovní hry - hrají se různé hry: bingo, karty, šoupanda (stará holandská hra), člověče nezlob se, šachy, kuželky, stolní fotbálek atd.
Odpoledne: každou lichou středu mimo zimních a letních prázdnin je "Univerzita volného času" a poslední středu v měsíci je "Oslavička" narozenin v tomto měsíci - slavíme všichni a oslavenci sedí v čele bohaté tabule. Nakrájejí se 3 dorty, jedí se chlebíčky a různé dobrotky, které často dodají oslavenci (pokud chtějí). Pije se čaj, káva, pivo, víno a hodně se zpívá (často s živou muzikou). Zváni jsou i rodinní příslušníci. První písničky na přání patří vždy oslavencům. Při kulatých a půlkulatých narozeninách je oslavenec vyfocen při sfoukování dortu s patřičným počtem svíček. 
Dle potřeby má zkoušky divadelní kroužek "Malé divadélko pod výtahem". V současné době má nastudováno 8 vlastních krátkých her.

ČTVRTEK - dopoledne: Cvičení paměti - pomocí cílených slovních her pro jednotlivce i kolektivy se cvičí paměť a myšlení.
       
PÁTEK - dopoledne: Hudební klub - poslouchá se reprodukovaná muzika všeho druhu s výkladem a zpívá se. V domově působí pěvecký soubor "Močál". Byl vytvořen sborník písní, které zpíváme, který se rozdává při různých akcích obyvatelům i hostům. Soubor má dvě vlastní skladby - hymnu "Potomci Onešovi" a píseň "Onšovský šinkanzen".